Ambasadorzy_ki Transformacji Energetycznej

Strona główna Ambasadorzy Transformacji Energetycznej

Zakręcasz wodę podczas mycia zębów i pilnujesz swoich domowników, by gasili światło?

→ Podobnej oszczędności oczekiwałbyś od zarządców budynków i włodarzy miast.

Dostrzegasz związek między chmurą dymu unoszącą się nad miastem a wzrostem cen chleba?

→ Jesteś zainteresowany rozwiązaniami prawnymi i ekonomicznymi, które jednocześnie chronią klimat i walczą z ubóstwem energetycznym.

Widok kwitnącej w styczniu leszczyny nastraja Cię refleksyjnie i wcale nie cieszysz się z upalnych październików?

→ Chciałbyś poznać bezpieczne dla klimatu technologie energetyczne, które jednocześnie zapewnią stabilność gospodarki.

Twoja wrażliwość ekologiczno-energetyczna jest godna uznania!

Jeśli dodatkowo śmiało dzielisz się swoimi obserwacjami i inspirujesz innych do zmiany nawyków, to znak, że w swojej społeczności już teraz pełnisz funkcję ambasadora_ki transformacji energetycznej. Czas pójść krok dalej.  

Zostań Ambasadorem_ką!

W ramach przygotowań do II Kongresu Energetyki Rozproszonej (odbywającego się w dniach 24-26.06.2024 r.,w Centrum Kongresoweym ICE Kraków) szukamy osób, którym zależy na kwestiach klimatu i zielonej transformacji. Nabór wniosków do programu Ambasadorzy_ki Transformacji Energetycznej rusza 12 lutego 2024.

Psst… Pobierz plakat Ambasadorów_ek i podziel się nim z innymi!

Dlaczego to ważne?

Transformacja energetyczna, czyli proces odchodzenia od paliw kopalnych, a głównie ich emisyjnego spalania, w kierunku źródeł nisko- i zeroemisyjnych, jest nie tylko koniecznością, ale również faktem. Tymczasem w społeczeństwie wciąż pojawia się wiele obaw i uprzedzeń z nią związanych. Brakuje skutecznej edukacji i umiejętności komunikowania zawiłych spraw językiem określonych grup społecznych. Stąd kluczowa rola lokalnych ambasadorów_ek TE. 

Co zyskujesz?

W ramach programu ambasadorskiego w ciągu kilku miesięcy przejdziesz ścieżkę od entuzjasty działań klimatycznych do wyedukowanego odbiorcy energii, świadomego nowoczesnych rozwiązań technologicznych i szerszego, środowiskowego oraz społecznego tła transformacji energetycznej. 

Udział w seminariach i II Kongresie Energetyki Rozproszonej nie tylko pozwoli Ci zbudować i ugruntować wiedzę, ale również umożliwi nawiązanie cennych relacji w środowisku złożonym z polityków różnego szczebla, naukowców, aktywistów i przedsiębiorców rozwijających energetykę rozproszoną. Zdobędziesz potwierdzenie niezwykle pożądanych na rynku pracy kompetencji. Zyskasz możliwość promowania swojej marki osobistej i/lub działalności internetowej. To wszystko zaprocentuje w Twoim życiu zawodowym. 

Kogo szukamy?

Ambasadorzy_ki Transformacji Energetycznej to młodzi ludzie zaangażowani w działania na rzecz bezpiecznej i sprawiedliwej przyszłości energetycznej Polski i świata. To zarówno działacze wpływający na swoje najbliższe otoczenie, jak i influencerzy aktywni w przestrzeni cyfrowej.

 • Pracujesz na rzecz zwiększenia świadomości energetycznej społeczeństwa, np. jako ekodoradca, edukator, wychowawca?
 • Działasz w kole naukowym, gdzie opracowujesz rozwiązania związane z nowoczesną energetyką, , odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną itp.?
 • Temat Twojej pracy dyplomowej dotyczy kwestii energetycznych i/lub klimatycznych,?
 • Masz naturę społecznika i uczestniczysz w różnego rodzaju ruchach i akcjach proekologicznych?
 • Dzielisz się w przestrzeni cyfrowej przemyśleniami na temat praktycznych aspektów życia w czasach transformacji proklimatycznej?
 • Kryzys klimatyczny spędza Ci sen z powiek i ze zgrozą myślisz o tym, w jakiej kondycji zostawimy świat kolejnym pokoleniom?
 • A może po prostu interesujesz się rozmaitymi aspektami transformacji energetycznej (technicznym, prawnym, politycznym, ekonomicznym, społecznym, klimatycznym itd.) i chciał(a)byś pogłębić swoją wiedzę?

   

Jeśli którykolwiek z powyższych punktów z Tobą rezonuje – dołącz do nas! Razem możemy przemówić donośniejszym głosem, zainspirować innych do działania i stworzyć społeczność gotową na rzeczywiste zmiany. 

 

Program Ambasadorski TE

Inicjatywa jest skierowana do osób w wieku 18–35 lat zainteresowanych tematyką transformacji energetycznej oraz/lub szerzących wiedzę w tym obszarze.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić i krótko uzasadnić swoją kandydaturę przez formularz rejestracyjny: 

Warunki uzyskania tytułu Ambasadora_ki TE

 • Obecność na co najmniej 3 seminariach poprzedzających Kongres (z 9 planowanych, wszystkie w formule zdalnej).
 • Obecność na Kongresie Energetyki Rozproszonej w Centrum Kongresowym ICE Kraków (formuła stacjonarna, dwa dni obrad 24 i 25.06 2024 r.). 
 • Przekazanie organizatorowi zdjęcia, krótkiej notki o sobie oraz/lub odnośników do mediów społecznościowych do umieszczenia na stronie www Kongresu Energetyki Rozproszonej.
 • Rozpowszechnianie przekazanych przez organizatora materiałów promocyjnych II KER (postów, komunikatów, plakatów) w swoich kanałach informacyjnych (np. profile w mediach społecznościowych, blogi, strony www i tablice informacyjne organizacji).
 • Tworzenie materiałów promocyjnych II KER na prośbę organizatorów (zdjęcia lub filmy) i zgodna na ich publikację w kanałach informacyjnych Energetyka-rozproszona.pl.
 • Udział w wizycie studyjnej w Ekospalarni Kraków/Oczyszczalni ścieków Płaszów II (w ustaleniu)

Benefity

 • Certyfikat Ambasadora_ki Transformacji Energetycznej sygnowany przez Przewodniczącego Rady Programowej KER – uroczyste wręczenie nastąpi podczas II Kongresu Energetyki Rozproszonej.
 • Bezpłatny udział w II Kongresie Energetyki Rozproszonej (2 dni obrad w Centrum Kongresowym ICE Kraków, 24 i 25.06.2024 r.).
 • Udział w zorganizowanym zwiedzaniu Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie
 • Udział w spotkaniu networkingowym dla Ambasadorów_ek Transformacji Energetycznej oraz włączenie w przyszłe działania KER.
 • Promocja – umieszczenie sylwetki (zdjęcie + bio, ew. odnośnik do strony internetowej/kanału w mediach społecznościowych) ambasadora_ki w specjalnej zakładce na portalu Kongres.energetyka-rozproszona.pl.

Kontakt

Akademia Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława Staszica w Krakowie

aleja Adama Mickiewicza 30, 30-059 Kraków

kongres-er@agh.edu.pl

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (Program GOSPOSTRATEG).