O kongresie

Strona główna O kongresie

II Kongres Energetyki Rozproszonej. „Lokalna energia dla przyszłości” odbędzie się jesienią 2024 r. w Krakowie

Po sukcesie pierwszej edycji przystępujemy do organizacji II Kongresu Energetyki Rozproszonej – w rozszerzonej formule. W 2024 r. spotykamy się w Krakowie. 

Zakres tematyczny II KER obejmować będzie problemy i wyzwania kluczowe dla przyszłości polskiej transformacji energetycznej. Rada Programowa Kongresu, składająca się z wiodących ekspertów ze świata biznesu, nauki i administracji, zagwarantuje wysoki poziom merytoryczny debaty oraz trafny dobór tematów.

Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się VII Forum Energetyki Rozproszonej (VII FER). To m.in.:

  • 4 sesje plenarne i 15 sesji tematycznych
  • keynote, dyskusje ekspertów
  • scena literacka (spotkania z autorami, księgarnia)
  • strefa networkingowa
  • strefa cateringowa
  • chillout zone
 

Na terenie kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się II Konferencja Naukowa Energetyki Rozproszonej (II KNER). Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich działających w obszarze zdefiniowanym tematyką konferencji.

KER ma na celu integrowanie środowiska, które rozwija energetykę rozproszoną

Tworząc Kongres Energetyki Rozproszonej, koncentrujemy się na lokalnym wymiarze transformacji energetycznej oraz zacieśnianiu współpracy pomiędzy głównymi jej interesariuszami – środowiskami gospodarczymi, naukowymi, organizacjami pozarządowymi oraz administracją centralną i samorządową. KER kontynuuje zapoczątkowaną przez Fora Energetyki Rozproszonej ideę inspirowania współpracy wiodących organizacji branżowych związanych z rozwijaniem lokalnych inicjatyw energetycznych i wdrażaniem technologii OZE. Na Kongres Energetyki Rozproszonej po raz pierwszy zaprosiliśmy Państwa w dniach 25-26 września 2023 roku. Spotkania odbywały się w obiektach Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie (Klub Studio, Centrum Informatyki, Aula A-1) i łączyły sprawdzoną formułę Forum ER z pierwszą edycją Konferencji Naukowej ER.

Podczas I KER przedstawiciele instytucji związanych z rozwijaniem energetyki rozproszonej ogłosili i podpisali wspólne stanowisko dotyczące sytuacji branży. Ich obecność na II KER daje gwarancję, że debata skoncentruje się na diagnozie realnych problemów i praktycznych rekomendacjach co do dróg ich pokonywania. 

SEC2-hover (5)

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (Program GOSPOSTRATEG).

Skip to content